Biznes i Finanse

Budowa masy i rzeźba mięśni— jak to osiągnąć?

Budowa masy i rzeźba mięśni— jak to osiągnąć?

Choć obecnie coraz więcej  osób ma problem z nadwagą, kanon piękna jest jasny. To szczupła sylwetka, w dodatku w przypadku panów z zarysowanymi mięśniami. Niektórzy mężczyźni idą w tym jeszcze dalej i marzą o figurze atlety. Dobra wiadomość jest taka, że można ją uzyskać znacznie szybciej niż się wydaje, choć oczywiście nie bez wysiłku. Jak przebiega budowa masy i jak sobie pomóc? Przeczytaj i sprawdź!

Zadbaj o potrzeby organizmu

Wyrabianie mięśni nie musi trwać całe lata, ponieważ można sięgnąć po dostępne wsparcie. Trzeba przy tym pamiętać, że kluczowe jest połączenie diety i treningów —  same ćwiczenia nie są w stanie zapewnić oczekiwanego efektu, gdyż organizm musi mieć z czego czerpać składniki budulcowe. Zwykła dieta nie dostarcza ich w odpowiednich ilościach, dlatego też budowa masy mięśniowej wymaga znacząco innego sposobu żywienia od diety odchudzającej. Trzeba między innymi przyjmować bardzo duże ilości kalorii, oczywiście nie w formie pokarmu —  prowadziłoby to do obciążenia układu pokarmowego, a najszybciej występującymi konsekwencjami byłoby złe samopoczucie i niemożność odbywania treningów. Te są tak samo ważne jak dieta, musi to być trening wielostawowy, przeprowadzany często, ale przeplatany z okresami regeneracji organizmu —  odpoczynku potrzebuje on równie mocno jak ćwiczeń. W dodatku obciążenie podczas tych ostatnich trzeba stopniowo zwiększać.

Jak sobie pomóc?

Ponieważ osiągnięcie oczekiwanego efektu bez wsparcia w formie suplementów jest praktycznie niemożliwe, większość osób sięga na przykład po odżywki białkowe, gainery czy spalacze tłuszczu. Odżywki dla sportowców, pozyskiwane z zaufanego źródła, zwykle dają wiele efektów jednocześnie, na przykład przyspieszają metabolizm, spalają tłuszcz, a także dodają energii. Dzięki temu można poprawić wydolność swojego organizmu i szybciej zobaczyć rezultaty podejmowanych wysiłków.

Similar Posts