Technologie

Czego nie robić przy projektowaniu stron internetowych?

Serwis www stanowi dziś główny kanał komunikacji i sprzedaży dla większości firm. Warto zadbać o to, by witryna była nie tylko estetyczna i funkcjonalna, ale także nowoczesna i łatwa w obsłudze. Sprawdź, jak wystrzegać się podstawowych błędów na etapie projektowania oraz z jakich elementów, które były modne kilka lat temu, zrezygnować.

Projektowanie stron – najczęstsze błędy

Chcąc stworzyć serwis samemu lub zlecić projektowanie stron w Bydgoszczy czy innym mieście, warto zapoznać się z listą głównych błędów, które negatywnie wpływają na odbiór każdej witryny.

Zbyt dużo kolorów

Z punktu widzenia UX niedopasowanie kolorystyczne strony jest równie niepoprawne, co brak responsywności. Eksperci radzą, by skupić się na maksymalnie 3 podstawowych kolorach, które będą wzajemnie się uzupełniały.

Brak responsywności

Obecnie coraz większa liczba użytkowników przegląda sieć na urządzeniach mobilnych. Z tego względu jednym z najważniejszych trendów w programowaniu stron jest responsywność. Dobrze zoptymalizowana wersja mobilna to również warunek niezbędny do zdobycia przez serwis wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Trudna nawigacja

Nawet najatrakcyjniejsza szata graficzna nie pomoże, jeśli nawigacja będzie zbyt skomplikowana. Użytkownik chce przede wszystkim użyteczności, dlatego przy projektowaniu trzeba postawić na logiczną architekturę, która pozwoli łatwo znaleźć wszystkie niezbędne funkcje.

Brak wezwań do działania

Jednym z głównych trendów w tworzeniu serwisu zgodnie z zasadami UX jest umieszczenie wezwania do działania. Może mieć ono formę dobrze widocznego przycisku z krótkim, sugestywnym hasłem, np.: „Kup teraz”, „Zleć wycenę”, „Zarejestruj się”, jak również rozbudowanych komunikatów umieszczanych w treści lub nagłówkach.

Przestarzałe trendy w projektowaniu stron www

Obok oczywistych błędów projektowych, takich jak niedopracowana responsywność, estetyczną i merytoryczną wartość każdej witryny obniżają także technologie i rozwiązania, które lata świetności mają już dawno za sobą. Do trendów, których warto dziś unikać, należą m.in.:

  • „przeładowanie” strony różnymi dodatkami,
  • animacje Flash,
  • archaiczna typografia,
  • automatyczne odtwarzanie muzyki i filmów,
  • długie, rozbudowane bloki niesformatowanego tekstu.

Projektowanie stron www – liczy się nowoczesność

Jeśli UX witryny internetowej przywodzi na myśl estetykę z początku XXI wieku, bardzo trudno będzie wykreować firmie wizerunek nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzą ogólnopolskie, duże agencje interaktywne, oferujące profesjonalne projektowanie stron w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie oraz wielu innych miastach w Polsce. Warto skorzystać z ich usług, by cieszyć się nowoczesnym, dopracowanym w każdym detalu serwisem.

Similar Posts