Moda i Styl

Damska kamizelka — warto czy nie?

Kobiety zwykle lubią posiadać wiele ubrań, w dodatku różnorodnych, bo dzięki temu mogą tworzyć urozmaicone stylizacje, na różne okazje. A czy warto posiadać w swej szafie kamizelkę? Na pewno tak, tym bardziej że produkt taki można znaleźć w najróżniejszych wariantach. Sprawdź szczegóły na ten temat.

Damska kamizelka —  kiedy się przyda?

Tego rodzaju produkty występują w sklepach, na przykład marki Unisono , w najróżniejszych wariantach, dzięki czemu sprawdzają się w różnych sytuacjach. Na pewno wielu osobom bezrękawniki najmocniej kojarzą się z ich pikowaną wersją, będącą wyborem odpowiednim przede wszystkim do strojów casualowych, zwłaszcza sportowych. Jednak jest to tylko jedna spośród wielu propozycji. W sprzedaży znaleźć można też na przykład kamizelki futrzane, dzianinowe czy dresowe oraz z wielu innych materiałów oraz utrzymanych w przeróżnych stylach. Dzięki temu da się dobierać je do różnych stylizacji. Warto po nie sięgać między innymi dla podkreślenia stylu. Szczególnie dobrze element ten sprawdza się w modnych stylizacjach miejskich —  efektownie wyglądają dłuższe i grube kamizelki, które stanowią dobrą przeciwwagę dla obcisłych strojów. Takie zestawienia prezentują się świetnie, poza tym jednak oczywiście bezrękawnik zapewnia dodatkową porcję ciepła. Jest też doskonałym zastępstwem kurtek i innych okryć wierzchnich w cieplejsze dni wiosny czy jesieni. Zapewni również komfort cieplny w chłodne poranki bądź wieczory latem.

Jak dobrze dobrać?

O tym, czy stylizacja z kamizelką spełni swoje funkcje, czyli zapewni atrakcyjny wygląd oraz komfort, decyduje odpowiednie dobranie tego elementu. Grube i długie modele sprawdzą się na zimne dni, nie dla wszystkich będą też wygodne. Wiele pań lubi fasony przy ciele, w takich przypadkach najlepiej postawić na obcisły i krótki bezrękawnik. Do wyboru są również grubsze wersje pikowane, jak i cieniutkie —  te ostatnie można nosić nawet do sukienek. Warto przy tym stawiać na wyjątkowo praktyczne wyroby dwustronne. Często nawet mają one dwa różne kolory, co pozwala zapewnić sobie urozmaicony wygląd.

Ciekawy element stylizacji

Mimo zmieniających się trendów kamizelki damskie nie wychodzą z mody, choć nieco zmienia się ich wygląd. Warto wybrać dla siebie taki element ubioru, w preferowanej wersji, a okazji do jego noszenia na pewno nie zabraknie.

Similar Posts