Biznes i Finanse

Jak agencja celna w Gdyni reguluje ruch tranzytowy?

Jak agencja celna w Gdyni reguluje ruch tranzytowy?

Prowadzisz międzynarodowy biznes? Przestrzegaj kilku ważnych zasad. Zadbaj o legalność ruchu tranzytowego i regularnie sprawdzaj przepisy celno-skarbowe. Dowiedz się, jakie usługi dla przedsiębiorców przygotowała gdyńska agencja celna.

Obsługa ruchu tranzytowego

Samodzielne dopełnianie formalności transportowych bywa sporym wyzwaniem. Agencja celna w Gdyni przygotowała specjalną ofertę dla przewoźników. W ramach współpracy można skorzystać między innymi z:

  • audytu przygotowującego firmę do weryfikacji dokumentów i kontroli celnej,
  • zabezpieczenia finansowego w tranzycie,
  • konsolidacji oraz doładunku towarów,
  • tranzytu wewnętrznego i zewnętrznego,
  • implementacji ułatwień wynikających z Unijnego Kodeksu Celnego.

Zakres usług dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Spedytorzy chętnie decydują się także na szkolenia z przepisów celnych, dzięki którym są lepiej przygotowani do pełnienia swoich obowiązków oraz mają większą świadomość kwalifikacji towarów. Na kursach wyjaśniane są między innymi elektroniczne systemy celne.

Handel w Unii Europejskiej

Dołączenie Polski do Unii Europejskiej znacznie ułatwiło nawiązywanie międzynarodowych relacji biznesowych. Polscy producenci mogą zdecydować się na eksport swoich wyrobów za granicę, dzięki czemu trafią do nowych grup docelowych i wypromują swoją markę. Właściciele sklepów natomiast chętnie sprowadzają produkty zagraniczne, które wyróżniają się na lokalnym rynku. Ruch tranzytowy przynosi wiele korzyści. Kolejną z nich jest uzyskanie dostępu do nowych materiałów i technologii. Pamiętaj, by przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak list przewozowy oraz zakwalifikować towar do właściwej kategorii. Na wysokość opłaty celnej wpływa rodzaj produktu oraz kraj, z jakiego pochodzi. Celnicy posługują się różnymi regułami kwalifikacji towarowej.

Korzystne umowy handlowe

Wprowadź swoją firmę na międzynarodowy rynek i zyskaj nowych klientów. Bądź świadom przywilejów celnych obowiązujących w krajach, z jakimi nawiązujesz współpracę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia agencji zajmującej się kwestiami celno-skarbowymi.

Similar Posts