Moda i Styl

Jak wybrać damską kamizelkę?

Bezrękawniki nie są najczęściej spotykanymi elementami ubioru u kobiet, jednocześnie zaś wyróżniają się niezwykłą praktycznością. Są to dwa ważne argumenty, dla których warto je wybierać. Z ich pomocą można tworzyć efektowne stylizacje, przede wszystkim w modnym miejskim stylu (ale nie tylko), a także cieszyć się komfortem. Sprawdź, jaką kamizelkę dla siebie wybrać.

Nie tylko sportowe

Bezrękawniki najczęściej kojarzone są jako sportowe, pikowane modele, ale warto wiedzieć, że w sprzedaży znaleźć można rozmaite fasony, materiały i wersje, co pozwala dobierać je do różnych stylizacji. Oczywiście jednak kluczowe są tu preferencje przyszłej użytkowniczki. Panie lubiące podkreślać swoją figurę czy obawiające się zaburzenia jej proporcji powinny postawić na model dopasowany i raczej krótki, zaś kobiety chcące zapewnić sobie przede wszystkim ciepło —  grubszy i dłuższy. Co ciekawe, długości do wyboru jest bardzo wiele. Krótkie kamizelki dla pań zwykle sięgają bioder, a poza nimi proponowane są modele sięgające ud, kolan, a nawet łydek czy kostek! Daje to pewność, że każda pani znajdzie coś dla siebie. Taki wybór, proponowany na przykład przez markę Unisono, pozwala też dobierać bezrękawnik do wszelkich stylizacji —  nie tylko sportowych, ale też na przykład do jeansów, a nawet sukienek. Luźniejsza, cienka kamizelka będzie dobrym zastępstwem kardiganu, wystarczy tylko postawić na model bez guzików czy też nosić go luźno puszczony.

Ponadczasowa propozycja —  kamizelki futrzane

Już od dawna damskie kamizelki z futerka, oczywiście sztucznego, cieszą się wielką popularnością. Za ich pomocą można na przykład tworzyć efektowne zimowe stylizacje (świetnie prezentują się z butami także ozdobionymi futrem) oraz, rzecz jasna, zapewniać sobie dodatkową porcję ciepła. Takie modele także występują w różnych długościach, od do bioder, po wersje sięgające ud. Zazwyczaj też mają paski do spinania w pasie, dzięki czemu pięknie podkreślają figurę. Takie kamizelki warto dobierać przede wszystkim pod względem koloru.

Kamizelka dla każdej kobiety

Szeroki wybór tego rodzaju strojów sprawia, że każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Warto przekonać się do bezrękawników, bo wyglądają świetnie, są komfortowe w użytkowaniu oraz zapewniają dodatkową porcję ciepła. Nierzadko zastępują mniej wygodne kurtki czy płaszcze.

Similar Posts