Biznes i Finanse

Jak wygląda pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych?

Jak wygląda pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych?

Już wiele osób przekonało się o tym, że dochodzenie swoich praw w starciu z firmą ubezpieczeniową nie jest łatwe. Dotyczy to nie tylko spraw takich jak błędy medyczne czy uszkodzenia ciała, ale też szkód komunikacyjnych, czyli uszkodzenia auta w wyniku kolizji albo wypadku. Nie trzeba jednak zajmować się tym samodzielnie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jaka jest alternatywa!

Ubezpieczyciele nie do końca uczciwi

Przed osobami mającymi podpisać polisę ubezpieczeniową firmy oferujące takie usługi roztaczają wspaniałe wizje wysokich odszkodowań. Kiedy już jednak do szkody dojdzie, nader często okazuje się, że wypłacone środki wcale jej nie pokrywają. Firmy ubezpieczeniowe stosują bowiem różne sztuczki, chcąc wypłacić klientowi jak najmniej pieniędzy — bo jest to dla nich opłacalne.

Wiele osób biernie się z tym godzi, nie mając sił, czasu czy nawet wiedzy, że wcale nie jest to niezbędne. Konieczne nie jest też samodzielne podjęcie walki z ubezpieczycielem, na przykład w sądzie, gdyż zawsze można swoją szkodę sprzedać. Na czym to polega?

Firma odszkodowawcza —  co oferuje?

Warto wiedzieć, że na rynku działają firmy oferujące pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych. Osoby niezadowolone z wysokości uzyskanego odszkodowania mogą sprzedać im swoją szkodę na mocy cesji, otrzymując za to środki stanowiące dopłatę do tych już uzyskanych od ubezpieczyciela. Zwykle są to spore sumy, a inną ważną korzyścią jest fakt, że ich pozyskanie nie wiąże się z żadną batalią ani długim oczekiwaniem. Firma odkupująca szkodę bierze to na siebie, wdając się w potyczkę z ubezpieczycielem w granicach określonych przez prawo. To, jaki będzie wynik owej batalii, jest już jej sprawą, a uzyskanych pieniędzy klient, nawet w razie niepowodzenia, oczywiście nie musi zwracać.

Doskonałe rozwiązanie

Poprzestawanie na niskim odszkodowaniu od ubezpieczyciela nie ma sensu skoro łatwo można uzyskać dopłatę w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Wystarczy tylko zgłosić się do dobrego usługodawcy.

Similar Posts