Motoryzacja

Jaki jest cel działań AIAG?

Produkcja różnych przedmiotów wymaga dużej staranności, by uniknąć ich wad i zachować właściwe cechy. W przypadku przemysłu samochodowego precyzja i bezawaryjność odgrywają jeszcze większą rolę. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać standardów, opracowanych m.in. przez organizację AIAG. Czym ona jest i co stanowi jej cel? Sprawdź to!

Czym jest AIAG?

Automotive Industry Action Group to stowarzyszenie non-profit, należące do IATF. Zostało ono powołane przez Forda, General Motors i Chryslera, czyli trzy największe koncerny samochodowe Ameryki Północnej. Wśród działań AIAG można wyróżnić m.in. organizowanie konferencji i szkoleń, a także stałe opracowywanie zaleceń dla producentów aut.

Jakie są cele AIAG?

Jednym z głównych celów AIAG jest podnoszenie standardów w zakresie produkcji samochodów i poszczególnych części do nich. Dlatego, we współpracy z VDA – czyli niejako niemieckim odpowiednikiem amerykańskiego stowarzyszenia, organizacja ta opracowała podręcznik FMEA. Dzięki temu powstały spójne wymogi dla wszystkich firm działających w branży automotive. To ma ogromne przełożenie na jakość i precyzję wytwarzanych części. Zunifikowane zalecenia sprzyjają również zwiększeniu bezpieczeństwa użytkowników różnego typu pojazdów.

Oba stowarzyszenia wciąż pracują nad dopracowywaniem wytycznych. Na ich podstawie można znacznie podnieść jakość wytwarzanych komponentów i uniknąć błędów już w czasie projektowania lub dostrzec oraz wyeliminować je na innym, dowolnym etapie produkcji. Aby jednak w pełni wdrożyć te standardy – konieczne są odpowiednie szkolenia.

Szkolenia z zakresu wymogu AIAG – czy warto?

Tworzone przez specjalistów AIAG wytyczne zawarte w podręczniku FMEA niosą ze sobą szereg korzyści. Większa precyzja i bezawaryjność komponentów aut przekłada się na wyższe zainteresowanie nimi oraz bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie szkolenia w firmie z branży motoryzacyjnej.

Similar Posts