Uroda i Zdrowie

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy są potrzebne każdej kobiecie?

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy są potrzebne każdej kobiecie?

Nawet mając cerę określaną jako normalną, pozbawioną większych problemów i wymagań, trzeba zapewnić jej przynajmniej podstawową pielęgnację. To, czego potrzebuje każda skóra, to oczyszczanie, złuszczanie oraz nawilżanie —  a także ochrona przeciwsłoneczna. Sprawdź, jakie kosmetyki są niezbędne do tej pierwszej czynności.

Codzienne oczyszczanie skóry —  jak powinno wyglądać?

Z pewnością każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że do mycia twarzy nie można stosować mydła —  chyba że mowa o mydłach naturalnych, niemających składników wysuszających w składzie, jak mydło marsylskie czy glicerynowe. Takie rozwiązanie jednak jest wybierane dość rzadko, znacznie częściej panie wolą sięgać po typowe środki do mycia twarzy, w postaci pianek, żeli czy płynów, które zapewniają im nie tylko umycie i odświeżenie, czyli usunięcie kurzu, brudu, resztek kosmetyków i nadmiaru sebum, ale też dadzą dodatkowe korzyści. Świetnie będzie wybrać łagodne kosmetyki do oczyszczania twarzy , które jednocześnie ją nawilżą —  zapewniają to zwłaszcza preparaty olejkowe. Mając zaś cerę skłonną do niedoskonałości, najlepiej postawić na preparat mający lekkie działanie złuszczające, odblokowujący pory.

Dogłębne oczyszczanie skóry

Od czasu do czasu, czyli zwykle co 2-3 dni, cerze każdego rodzaju trzeba zafundować silniejsze oczyszczanie, dogłębne, z odblokowaniem porów, co zapewni jej wygładzenie oraz zdrowie — dzięki usunięciu mas rogowych zalegających w porach, których nieusuwanie prowadzi do powstania stanów zapalnych i niedoskonałości. Odpowiednie oczyszczenie zapewnią dobre peelingi —  mechaniczne lub enzymatyczne, a także maski. Rodzaj peelingu należy dobrać przede wszystkim do kondycji swojej cery (choć wygoda stosowania także nie jest bez znaczenia). Preparaty do mechanicznego usuwania martwego naskórka mają w składzie trące drobinki, np. zmielone pestki owoców, przez co działają bardzo skutecznie, ale mogą podrażniać wrażliwą skórę. Dla niej lepszy będzie preparat enzymatyczny, rozpuszczający martwy naskórek i zanieczyszczenia.

Dbaj o siebie!

Dokładne oczyszczanie cery to podstawa jej pielęgnacji, bez której nie można się obyć. Wybierz dobry preparat, by zabieg był skuteczny oraz przyjemny.

Similar Posts