Uroda i Zdrowie

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy wybierać?

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy wybierać?

Mycie cery i jej złuszczanie często wydaje się mniej ważne niż jej pielęgnacja, czyli stosowanie kremów, dlatego panie skłonne są wykonywać te zabiegi pobieżnie, zbyt rzadko oraz ze stosowaniem przypadkowych kosmetyków. Jest to duży błąd. Właściwe oczyszczanie skóry twarzy to klucz do jej zdrowia i pięknego wyglądu, absolutna podstawa pielęgnacji. Dowiedz się, jakie kosmetyki warto do tego stosować.

Znaczenie oczyszczania cery

Na skórze twarzy każdego dnia (oraz w nocy) pojawiają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które trzeba usuwać, by pozwolić jej oddychać oraz nie dopuścić do rozwoju stanu zapalnego w jej porach, co powoduje wysyp niedoskonałości. Systematyczne złuszczanie zaś sprawia, że skóra staje się pozbawiona martwych komórek, a zatem zdrowsza, jedwabiście gładka, widocznie piękniejsza, lepiej też wchłania składniki zawarte w stosowanych preparatach odżywczych. Koniecznie zatem trzeba każdego dnia, rano i wieczorem, starannie oczyszczać twarzy (wykonując, jeśli to potrzebne, także dokładny demakijaż), zaś co 2-3 dni zafundować jej złuszczanie za pomocą peelingu albo złuszczającej, mocno oczyszczającej maski.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy dopasowane do potrzeb

Wybierając kosmetyki do oczyszczania twarzy trzeba kierować się potrzebami swojej skóry i oczekiwanymi efektami, a nie reklamami. Cera wrażliwa powinna być oczyszczana łagodnymi preparatami, na bazie składników nawilżających, np. olejków; godne uwagi są także niepodrażniające preparaty organiczne. Mając zaś skórę skłonną do występowania niedoskonałości, warto postawić na kosmetyk, który dzień po dniu zapewni lekkie złuszczenie i odblokowanie porów. Będzie dzięki temu widocznie czystsza i zdrowsza.

Te same zasady dotyczą dobierania peelingów. Mechaniczny, z trącymi drobinkami, nie będzie dobrym wyborem do skóry bardzo wrażliwej, np. naczynkowej —  w takiej sytuacji trzeba postawić na preparat enzymatyczny.

Czysta skóra to zdrowa skóra!

Oczyszczanie cery to pierwszy i właściwie najważniejszy krok do zachowania jej zdrowia, a używanie do tej czynności właściwych kosmetyków jest kluczowe. Wybierz dobry produkt i ciesz się świetnym efektem.

Similar Posts