Motoryzacja

Na co zwracać uwagę, wybierając przedstawicielstwo w sprawach celnych?

Obowiązków, jakich należy dopełnić przy wysyłaniu ładunków za granicę, jest naprawdę wiele. Żeby sprawnie przeprowadzić cały proces, należy dobrze orientować się w przepisach. Nie każdy dysponuje taką wiedzą. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest przedstawicielstwo w sprawach celnych. Zobacz, na co zwracać uwagę przy zatrudnianiu fachowców.

Zakres świadczonych usług

Na rynku działają podmioty oferujące rozmaity zakres świadczonych usług. Są to zarówno agencje celne, które ograniczają się wyłącznie do odprawienia granicznego towarów, jak i przedsiębiorstwa zajmujące się dodatkowo całą logistyką:

  • magazynowaniem,
  • organizowaniem załadunków oraz przeładunków,
  • spedycją (układaniem optymalnych tras dostaw  i wybieraniem najkorzystniejszych rodzajów transportu: morski, kolejowy, drogowy lotniczy, intermodalny).

W wielu przypadkach dobrze jest wybrać ekipę, która działa kompleksowo. Dzięki temu można zyskać nie tylko sprawne i bezbłędne dopełnienie formalności umożliwiające dystrybucję ładunków zgodną z obowiązującym prawem, ale również skrócić czas potrzebny na dostarczenie towaru do odbiorcy, a nawet zmniejszyć koszty operacji. 

Stawiaj na szybką obsługę!

Często proces odprawy przeciąga się w czasie, co może rodzić ryzyko opóźnienia dystrybucji. Dlatego korzystnie jest współpracować z podmiotami, które zagwarantują błyskawiczne przedstawicielstwo w sprawach celnych i szybką finalizację zlecenia, co jest możliwe. W ten sposób pracują agencje posiadające tzw. status zaufanego przedsiębiorcy — AEO. Ten zaszczytny tytuł uprawnia do korzystania z uproszczonych procedur. 

Jeżeli zatem czas odgrywa znaczącą rolę, warto sprawdzić, czy dany podmiot funkcjonuje na takich zasadach. 

Doświadczenie i renoma

Współpraca z fachowcami to gwarancja, że wszystko przebiegnie dokładnie tak, jak zleceniodawca sobie tego życzy. Specjaliści zadbają o to, by nie wkradły się żadne błędy, co pozwoli klientowi uniknąć kłopotów i niespodziewanych opłat karnych. Zlecanie odpraw celnych firmom ze statusem AEO polecane jest profesjonalnym przedsiębiorstwom, które stawiają na jakość.

Similar Posts