Motoryzacja

Najlepsze pistolety do malowania samochodów

Najlepsze pistolety do malowania samochodów

Nakładanie farb na karoserię auta wymaga dużej precyzji. Chcesz sprostać oczekiwaniom klientów? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie swojego warsztatu lakierniczego. Wybierz wysokiej jakości pistolety, które ułatwią malowanie samochodów i są wygodne w codziennym użyciu.

Profesjonalne malowanie aut

Zarysowaną, pokrytą korozją karoserię da się efektownie odnowić. Właściciele lakierni wiedzą jednak, że jest to dość długotrwały i pracochłonny proces. Często konieczne jest nakładanie kilku warstw lakierów i farb. Na szczęście są sposoby, by ułatwić sobie to zadanie. Szczególnie przydatne są nowoczesne pistolety do malowania samochodów, które wytryskują materiał pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Są też gwarancją równomiernego rozprowadzenia substancji po karoserii. W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów pistoletów lakierniczych. Które z nich warto kupić?

Pistolety natryskowe i akcesoria lakiernicze

Właściciele lakierni mogą zainwestować na przykład w zestaw startowy z grawitacyjnym pistoletem natryskowym marki 3M. W pakiecie znajdują się dysze, kubki, manometr i zatyczki uszczelniające. Urządzenie sprawdza się do nakładania różnego rodzaju produktów, w tym podkładów, baz rozpuszczalnikowych i wodorozcieńczalnych. Wymienne dysze o różnych pojemnościach przyspieszają pracę oraz są łatwe do utrzymania w czystości. Najlepsze pistolety do malowania są lekkie i wygodne do utrzymania w dłoni.

Co jeszcze przyda się w warsztacie malarsko-lakierniczym? Przede wszystkim warto posiadać wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji karoserii oraz akcesoria ochronne dla lakiernika. Osoba nakładająca farby i lakiery powinna mieć na sobie kombinezon oraz maskę zapobiegającą wdychaniu oparów. Przepisy BHP zalecają także stosowanie zatyczek chroniących słuch. Konieczny jest również zakup taśm do zabezpieczenia powierzchni, dzięki którym pomalowane zostaną tylko odpowiednio wyznaczone obszary.

Sklep z wyposażeniem lakierni

Chcesz sprawnie lakierować i malować auta? Kup dobrej jakości pistolet natryskowy. Zainwestuj w rozbudowany zestaw lakierniczy z kompletem dysz, kubków i manometrem. Dbaj o czystość sprzętu, a zachowasz go w idealnym stanie przez długi czas. Markowe sprzęty i akcesoria ochronne dla lakierników tanio zamówisz w sklepie internetowym.

Similar Posts