Biznes i Finanse

Pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych — kiedy się przyda?

Pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych — kiedy się przyda?

O wypadek, kolizję czy choćby stłuczkę, na drodze albo na parkingu, nietrudno, bo nawet będąc dobrym i uważnym kierowcą nie można mieć pewności, że inni również są ostrożni. Oczywiście na takie wypadki każdy ma wykupione ubezpieczenie OC, którego posiadanie jest niezbędne, wymagane przez prawo. Mimo to jednak nie zawsze załatwia to sprawę. Dowiedz się na ten temat więcej.

Zaniżone odszkodowania —  powszechne praktyka

Mając auto uszkodzone z winy innego kierowcy, można spodziewać się, że otrzyma się środki na pokrycie szkody od ubezpieczyciela, z OC. Niestety jednak nie wszyscy beneficjenci takich świadczeń są zadowoleni z ich wysokości. Niezbędne jest, by przyznana suma odszkodowania pokrywała szkodę, czyli pozwalała naprawić auto, ale nie zawsze tak bywa, gdyż firmy ubezpieczeniowe chętnie stosują praktyki pozwalające im zaniżać wypłacane sumy. Z tym jednak nie trzeba się godzić —  można wejść na drogę sądową albo, chcąc zaoszczędzić sobie związanych z tym kłopotów, zwrócić się do firmy oferującej pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych . Chodzi tu jednak nie o kancelarię, która podejmie w imieniu klienta walkę z ubezpieczycielem w sądzie, ale o firmę odszkodowawczą, oferującą odkupienie szkody.

Czy to się opłaca?

Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze i nic dziwnego, bo ma wiele zalet. Przede wszystkim samodzielna batalia z ubezpieczycielem pochłania wiele sił, trwa długi czas oraz nie daje gwarancji, że uda się uzyskać sumę, o jaką się wnioskuje. Gdy zaś zatrudni się kancelarię, można spodziewać się wysokich kosztów postępowania, a więc całe przedsięwzięcie nie zawsze jest opłacalne. W dodatku trzeba ponieść opłatę wstępną, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Skorzystaj ze wsparcia!

Odsprzedanie swej szkody firmie oznacza, że od razu uzyska się pieniądze w ustalonej kwocie i będzie można zapomnieć o sprawie. Przedsiębiorstwo samo zajmie się uzyskaniem należnych środków od ubezpieczyciela. Jest to niezwykle wygodne i opłacalne rozwiązanie.

Similar Posts