Motoryzacja

Profesjonalne przedstawicielstwo w sprawach celnych – jak powinno wyglądać?

Każda firma, która zajmuje się importem oraz eksportem ładunków poza kraje należące do Unii Europejskiej, zobowiązana jest do płacenia cła i dopełniania wszelkich formalności. To proces długotrwały, a dla osób niezorientowanych w przepisach również trudny. Na szczęście są podmioty, które w tym pomogą. Zobacz, jak!

Jakie obowiązki celne ciążą nad przedsiębiorstwami?

Wiele osób myśli, że wywóz towarów poza granice kraju wiąże się wyłącznie z opłatami. Nie jest to prawdą. Co więcej, nawet planowanie dostaw na terenie Unii wymaga sfinalizowania kilku procesów. Dystrybuując ładunki po terenie Wspólnoty, nie trzeba co prawda uiszczać dodatkowych opłat, ale należy wypełnić inne obowiązki.

Dlatego warto postawić na przedstawicielstwo w sprawach celnych , jakie oferują profesjonalne agencje, ale także firmy spedycyjne. Co należy do ich obowiązków? Specjaliści zadbają o to, by w imieniu swojego klienta:

  • przygotować dokumentację,
  • zadbać o zabezpieczenie ładunków i odpowiednie, zgodne z prawem przewożenie przesyłek,
  • przeprowadzić odprawę fiskalną.

Na tym nie kończą się usługi, jakie świadczą tego typu podmioty. Zlecając obowiązki celne u fachowców, można liczyć również na obsługę logistyczną, na którą składają się magazynowanie towarów, a także organizacja spedycji oraz przeładunków. 

Zalety korzystania z przedstawicielstwa w sprawach celnych

Niewątpliwie największym atutem współpracy z agencją celną jest oszczędność czasu, a także gwarancja, że proces zostanie przeprowadzony zgodnie z prawem, a tym samym uniknie się błędów i wielu problemów wiążących się z nimi, które wydłużyłyby proces dostawy. 

Postawienie na obsługę celną wykonywaną przez profesjonalnych agentów to też szansa na usprawnienie dystrybucji ładunków, optymalizacja czasu oraz kosztów. 

Współpracuj z profesjonalistami!

Korzystanie z usług firm logistycznych, które świadczą również przedstawicielstwo w sprawach celnych, to sprawdzony sposób na usprawnienie swojej międzynarodowej dystrybucji towarów. Warto wynajmować najlepsze podmioty, które mogą pochwalić się doświadczeniem i obsługą wielu procesów. 

 

Similar Posts