Moda i Styl

Serum z retinolem pod oczy — co daje jego stosowanie?

Serum z retinolem pod oczy — co daje jego stosowanie?

Chcące skutecznie o siebie dbać osoby muszą sięgać po odpowiednie kosmetyki. Jeśli chodzi o preparaty do twarzy, bardzo ważne jest, by wybierać osobny krem na dzień i na noc, a także skórę pod oczami i wokół nich smarować jeszcze innym preparatem, przeznaczonym typowo do tego obszaru. Może to być na przykład serum z retinolem. Sprawdź, co daje stosowanie takiego preparatu.

Skóra pod oczami —  pod szczególną ochroną

Osoby niezadowolone z wyglądu okolic swych oczu, uskarżające się na cienie, opuchnięcia, które nie znikają w ciągu dnia, a także zmarszczki, muszą zrewidować swoją pielęgnację. Na obszar ten nie powinno się nakładać tego samego kremu co na resztę twarzy, gdyż skóra w tym miejscu ma inną budowę —  właśnie to jest przyczyną jej pogorszonego wyglądu oraz szybkiego starzenia, którego objawy, czyli linie i zmarszczki, mogą pojawiać się znacznie za szybko.

Skóra w tym miejscu jest cienka, wiotka, ma niewiele gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne nawilżenie, zatem mocno się wysusza, w dodatku jest narażona na rozciąganie, nie tylko podczas demakijażu polegającego na pocieraniu oczu wacikiem, ale też choćby podczas tarcia oczu —  warto zatem tego unikać. Przede wszystkim jednak na ochronę przed starzeniem oraz usunięcie cieni i opuchnięć wpływa stosowanie dobrego preparatu.

Co wybrać pod oczy?

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tych miejsc, przy czym trzeba je wybierać odpowiednio wcześnie. Pragnąc zapewnić sobie młody wygląd okolic oczu, nie należy czekać, aż zmiany starzeniowe się pojawią, by zacząć je zwalczać. Przeciwnie, najlepiej jest im zapobiegać. Kluczowy w tym będzie skład kosmetyku. Na pewno dobrym wyborem jest serum zawierające retinol pod oczy , mające bogaty skład. Znaleźć w nim można między innymi bakuchiol i witaminę E, zwaną witaminą młodości, ze względu na to, że jest silnym antyoksydantem. Takie połączenie wpływa na zachowanie młodego i estetycznego wyglądu skóry, dając efekty zarówno w ramach profilaktyki, jak i zwalczania już istniejących zmian.

Skuteczna pielęgnacja

O skórę pod oczami trzeba szczególnie dbać, zapewniając jej pielęgnację, jakiej potrzebuje, a także wystrzegając się jej rozciągania poprzez np. pocieranie. Warto o tym pamiętać nawet podczas nakładania kosmetyku pielęgnacyjnego —  trzeba to robić delikatnie.

Similar Posts