Dom i Ogród

W jakich wnętrzach sprawdzają się tynki dekoracyjne?

Masz dosyć tradycyjnych ścian i szukasz oryginalnych sposobów na ich wykończenie? Zainwestuj w tynk dekoracyjny! Dowiedz się, do jakich wnętrz pasuje ta ozdoba i o czym trzeba pamiętać przy jej aplikacji. Zaplanuj modny i oryginalny wystrój.

Tynki wewnętrzne

Projektanci chętnie sięgają po różne wzory i struktury. Dzięki nim są w stanie uzyskać oryginalny efekt. Tynki dekoracyjne najczęściej wykorzystywane są w nowoczesnych aranżacjach, gdzie:

  • dominuje minimalistyczny wystrój,
  • pojawiają się inspiracje stylem loftowym i industrialnym,
  • występują motywy artystyczne,
  • inwestorzy szczególną uwagę zwracają na jakość materiałów.

Specjalistyczne masy po użyciu przyjmują różne barwy i tekstury. Należy nakładać je zgodnie z zaleceniami producenta, przy zastosowaniu odpowiedniej bazy i gruntu. Przydatne są także impregnaty, które zwiększają wytrzymałość wierzchniej warstwy i sprawiają, że jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wiele tynków można zastosować w łazience i kuchni, z wyjątkiem stref bezpośrednio narażonych na wilgoć, takich jak ściana przy prysznicu.

Gdzie nałożyć tynk dekoracyjny?

Modne masy strukturalne można zaaplikować nie tylko na powierzchnię ściany. Sprawdzają się także do ozdabiania mebli wykonanych z płyt meblowych MDF. Dzięki temu ten sam motyw można powielić w kilku miejscach, łącząc estetykę wyposażenia z dekoracją ścienną. Tynk do dekoracji po nałożeniu może przypominać rdzę, beton, kamień, a nawet drewno. Z tego względu idealnie nadaje się do współczesnych aranżacji, gdzie dominują surowe elementy industrialne oraz staranne wykończenie detali. Strukturę można dopasować do swojej indywidualnej wizji.

Efektowne struktury na ścianę

Podobają Ci się nowoczesne wnętrza? Zainspiruj się wykorzystaniem tynków dekoracyjnych. Przemień zwykłą ścianę w betonową lub kamienną strukturę i uzyskaj oryginalną ozdobę w korzystnej cenie.

Similar Posts