Dlaczego warto przeprowadzać szkolenia z zakresu wymogów AIAG?
Na konkurencyjnym rynku przewagę zdobywają firmy, które nieustannie inwestują w rozwój. Progres powinien dotyczyć nie tylko infrastruktury czy maszyn, ale też standardów produkcji oraz kompetencji pracowników. Dlatego rozsądnie jest postawić m.in. na szkolenia z zakresu wymogów AIAG (Automotive Industry Action Group), czyli amerykańskiego stowarzyszenia samochodowego, zrzeszającego największych producentów aut w Ameryce Północnej. Organizacja ta publikuje zalecane normy, dbając o jakość procesu wytwórczego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego podmioty z branży motoryzacyjnej powinny funkcjonować według tych zasad!
Działania i publikacje AIAG
Produkcja komponentów do samochodów wymaga przemyślanych, powtarzalnych technik. Od precyzji i jakości wykonania zależy bezpieczeństwo użytkowników pojazdów. Przedsiębiorstwa z tego sektora powinny więc kierować się zestawem standardów. AIAG oraz VDA, czyli powstałe w Niemczech stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego, stworzyły spójne, unifikujące normy dotyczące wytwórstwa części. Konsekwencją współpracy stał się też podręcznik FMEA, wyjaśniający procedury i wskazujący niezbędne narzędzia do ich zaimplementowania w zakładzie.
Niezbędne szkolenia z zakresu norm AIAG
Na bazie wspomnianej publikacji powstały liczne szkolenia traktujące o zawartych w niej zagadnieniach. Dlaczego warto skorzystać z tych kursów? Dzięki zaznajomieniu się z normami można określić prawidłowość danego elementu w czasie projektowania, produkcji, a nawet eksploatowania go przez użytkowników. Moderatorzy FMEA zyskują przydatną wiedzę z zakresu analiz przyczyn i skutków wad procesu, organizacji analiz czy etapów optymalizacji, co pomoże polepszyć jakość komponentów. W konsekwencji zwiększy się zainteresowanie potencjalnych klientów, a więc i sprzedaż produktów.
Najlepsze szkolenia z wymogów AIAG
Coraz więcej firm rozumie, że pracownicy powinni dysponować odpowiednią, przekazywaną przez praktyków wiedzą. Szkolenia AIAG są kierowane szczególnie do osób zajmujących się poziomem jakości przedmiotów, inżynierów procesów, technologów, liderów zespołów produkcyjnych czy specjalistów SQA. Należy pamiętać, aby zawsze wybierać sprawdzone firmy, by kursy prowadzili dysponujący doświadczeniem fachowcy, a ich programy był dopasowany do potrzeb zleceniodawcy.